Nawigacja

 • SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

  31.08.2009 Dnia 7 maja 2009 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego pt. "Meine Deutschkenntnisse". Wzięło w nim udział 12 uczniów klas VI. Konkurs polegał na napisaniu testu językowego zawierającego treści leksykalne i gramatyczne z pierwszego etapu nauki języka. Uczniowie zmagali się m.in. z takimi zadaniami jak: uzupełnianie tekstu z lukami, udzielanie odpowiedzi na pytania, rozumienie tekstu czytanego, zmiana zdań z czasu teraźniejszego Prasens na czas przeszły dokonany Perfekt itp.
  Bezkonkurencyjne okazały się 3 osoby , które zajęły kolejno I, II i III miejsce w konkursie. Laureatami zostali:
  Jarosław Deptała z kl. VI b - I miejsce
  Karolina Królewska z kl. VI a - II miejsce
  Agata Potempa z kl. VI b - III miejsce.
  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum!

  Agnieszka Sitowska - nauczyciel języka niemieckiego
 • Występ w Leśnej Dolinie

  05.09.2008 NASI MŁODZI ARTYŚCI

  Dzieci oraz młodzież szkolna ze Szkoły Podstawowej w Strzebiniu chętnie przygotowują programy artystyczne. Pod okiem nauczycieli pilnie pracują przygotowując występy artystyczne na różne okazje. Uczniowie naszej szkoły prezentują się nie tylko na scenie szkolnej ale przede wszystkim uświetniają różne imprezy lokalne. Prawie każdy festyn organizowany w Strzebiniu uświetniony jest przez naszych młodych artystów. Uczniowie umilają występami spotkania Koła Emerytów w Domu Kultury.
  Występy naszych uczniów znane są nie tylko mieszkańcom Strzebinia, gdyż dzieci prezentowały się także na imprezach gminnych. Uczniowie mieli okazję pokazać się np. na Rodzinnym Pikniku Country w Leśnej Dolinie oraz dożynkach.
 • Las czeka na was

  05.11.2008 W dniu 20 października 2008 uczniowie kasy Va Zespołu Szkół - Szkoły Podstawowej w Strzebiniu wraz z nauczycielką przyrody p. Ewą Krus udali się na wycieczkę rowerową do Nadleśnictwa w Koszęcinie – w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Leśnego. Pan mgr inż. Jarosław Mielczarek serdecznie powitał uczniów w progach Nadleśnictwa. Następnie w sali kominkowej odbyła się prezentacja multimedialna dotycząca historii oraz zasobów Nadleśnictwa w Koszęcinie. Później udaliśmy się na wieżę obserwacyjną, tam z wysoka podziwialiśmy piękno naszej „małej ojczyzny” w jesiennych barwach. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe breloczki. W drodze powrotnej do Strzebinia zwiedziliśmy stare drzewa – Pomniki Przyrody. Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń. Kolejną wycieczkę planujemy wiosną.

  Ewa Krus
  nauczyciel przyrody
 • Święto Drzewa

  05.11.2008 W dniu 10 października 2008 odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody „Święta Drzewa”. Z tej okazji przybył do naszej szkoły przedstawiciel Nadleśnictwa w Koszęcinie mgr inż. Krzysztof Kozłowski i w klasie IV przeprowadził pogadankę na temat tradycji obchodów „Święta Drzewa” oraz zapoznał uczniów ze sposobem prawidłowego sadzenia drzew. Następnie udaliśmy się przed budynek naszej szkoły, aby posadzić symboliczne drzewo – Surmia Zwyczajna. Drzewo to pochodzi z południowo-wschodniej Ameryki Północnej i jest jednym z najładniejszych i najbardziej odpornych na mrozy gatunków, w czerwcu i lipcu pokrywa się białymi kwiatami. Drzewo to podarowane zostało naszej szkole przez Nadleśnictwo w Koszęcinie, za co serdecznie dziękujemy. Na drzewie umieszczono tabliczkę upamiętniającą.


  Ewa Krus
  nauczyciel przyrody
 • "Sprzątanie Świata 2008"

  05.11.2008 Akcja „Sprzątanie Świata” jest dla naszej społeczności szkolnej wielką okazją do podejmowania działań na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju. W tym roku z tej okazji odbyły się w naszej szkole dwa konkursy:
  - Konkurs Plastyczno – techniczny dla klas I- III pt. „Zabawki dla dzieci ze śmieci”
  - Konkurs Plastyczny dla klas IV – VI pt. „Ziemia w Twoich rękach”, czyli pod hasłem tegorocznej akcji sprzątania.
  Konkurs dla młodszych uczniów cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zebrano 52 prace, z których bardzo trudno było wyłonić zwycięzców.
  W dniach 17 i 18 września odbyła się wielka zbiórka surowców wtórnych, zebrano 1,5 tony makulatury, 20 kg zużytych baterii i 12 kg puszek aluminiowych. Nauczyciele przyrody w klasach IV – VI przeprowadzili lekcje pt. „Dlaczego należy chronić lasy?”. Lasy i ich ochrona były w tym roku głównym celem „Sprzątania Świata”.
  Podsumowaniem prowadzonych działań był uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości: pani Krystyny Bartochy – kierownika Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Kalinie oraz pana Jarosława Mielczarka – przedstawiciela Nadleśnictwa w Koszęcinie. Na apelu odbyło się podsumowanie konkursów i wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody, które zakupiono ze środków uzyskanych ze zbiórki makulatury. Komisja konkursowa w skład, której weszli nasi goście oraz pani dyrektor wyróżniła ponadto 9 prac, dla których nagrody ufundowało Nadleśnictwo Koszęcin.
  W części artystycznej nasi uczniowie przedstawili małą porcję wiedzy w zakresie segregacji odpadów i innych zachowań proekologicznych. Po apelu cała społeczność szkolna miała udać się na czynną akcję sprzątania lasu i ulic naszej miejscowości. Ze względu na kapryśną pogodę działania te będą zrealizowane w innym terminie.  koordynator akcji
  Ewa Krus

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu
  42-288 Strzebiń, ul. J. Lompy 9
 • 034-3570078

Galeria zdjęć